Ринкова ціна на УЕБ: надання інформації

Українська енергетична біржа (УЕБ) є ексклюзивним джерелом відповідних біржових котирувань для енергоносіїв в Україні. Міністерство економіки, сільського господарства та торгівлі України (Міністерство економіки) радить покладатися на котирування УЕБ www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/ при визначенні цін на природний газ та нафтопродукти при державних закупівлях.

Ціна нафтопродуктів

Для розрахунку затребуваної ціни на паливо використовуються такі параметри: попередня ціна за контрактом, курс гривні до долара США, вартість котирувань (європейська, а також УЄБ).

Розрахунок цін природного газу

Коливання ціни на природний газ при державних закупівлях зафіксована в додатковій угоді на основі формули, що враховує котирування концентратора NCGна місяць + 1 та середню ціну щомісячних обсягів газу на УЕБ.

Важливо пам’ятати, що процедура зміни умов, яка може включати формулу, що регулює ціни на нафтопродукти або природний газ, повинна визначатися на стадії розробки плану контракту.

Невід’ємною частиною тендерного пакету документів відповідно до статті 41 Закону України є договір про закупівлю із зазначенням процедури коригування його умов.

Надання інформації про ціни

Товарна біржа України готує інформацію про ринкові ціни на нафтопродукти і газ в одну із наступних версій:

  • Розрахунок необхідної ціни нафтопродуктів з описанням окремих компонентів формули;
  • Котирування акцій нафтопродуктів на УЕБ. У цьому випадку котирувана ціна обчислюється шляхом розділення загальної вартості всіх угод на конкретний вид товару на протязі торгового дня на чисельність цього товару.

Варіанти посилань на ціни природний газ

  1. Формула для розрахунку необхідної вартості газу із розбивкою окремих компонентів формули;
  2. Середня ціна газу за результатами торгів на УЕБ, яка обчислюється шляхом ділення загальної вартості (включаючи ПДВ) операцій купівлі-продажу цього палива, укладених на УЕБ, на величину обсягу цього джерела на основі про результати угод, укладених протягом кожного торгового періоду;
  3. Котирування щомісячного обсягу газу на УЕБ. Котирувані показники в цьому випадку обчислюються шляхом ділення сумарної кількості укладених біржових угод протягом торгового дня на кількість цього товару.

Інші версії сертифікатів, підготовлені відповідно до індивідуальних запитів, є прийнятними. Терміни підготовки ексклюзивних сертифікатів залежать від наявності необхідних вихідних даних. Звернутися до спеціаліста можливо різними способами. Фахівці біржи поможуть вирішити уві питання, так надати всі необхідні довідки.